У Google Play числяться тисячі додатків, багато з них покликані спрощувати життя користувача, але деякі твори недобросовісних розробників потрібні лише для наживи. Google постійно видаляє великі групи шкідливих програм з маркету, але ми все одно рекомендуємо переглянути, чи не встановлені на ваших гаджетах заборонені додатки.

Видання PhoneArena призвело список з останніх програм, від яких позбулися Google. Серед них можна знайти переважно редактори фото і відео, набори шпалер для робочого столу, крокоміри, софт для очищення смартфона і прості ігри. Як можна побачити, їх встигли завантажити до півмільйона разів.

У цих програмах містився шкідливий код, який міг вкрасти дані користувача для входу в аккаунт соціальних мереж. Для цього заражений додаток відкривав фейкову веб-сторінку нібито для входу в обліковий запис. Отримуючи необхідну інформацію, програма пересилала їх на призначений сервер. На схожі трюки часто ведуться люди похилого віку або недосвідчені користувачі Android.

У першому кварталі 2020 року в Google Play знайшли 29 тисяч небезпечних додатків, що в два рази більше показника 2019 року. Число заражених смартфонів також зросло на 7% до 11,2 млн. Фахівці з кібербезпеки відзначають, що 9 з 10 видів шкідливого ПО можна виявити в додатках, доступних в офіційному магазині Google.

 

На Android вже виявили хвилю ігор, створених суто для поширення трояна HiddenAds, який показував людям багато настирливої ​​реклами у завантажених додатках. Через величезну кількість випадків порушень приватності користувачів, уряд Індії заборонив роботу 59 китайських програм, разом з TikTok, на території країни.