img-1

Як заробляти з мобільних додатків? Як їх монетизувати?

Перш, ніж говорити про цифри, потрібно розуміти, що додатки діляться на “білі”, “сірі” та “чорні”. Від виду залежить вартість входу і доходу з таких додатків: “Білі” – AdMob, підписки, вбудовані покупки, при правильному підході, ви отримаєте стабільний дохід, без зайвих проблем; “Сірі” – WebView (порушується політика Google, висока ймовірність блокування, в залежності від виду трафіку (органічний, що не органічний). Як правило, не стабільний, але високий дохід; “Чорні” – наприклад, кардинґ, порушує законодавство і за зрозумілих причин не рекомендований для вашого додатку.

 

З яким трафіком працювати? Чи жива органіка?
Якщо знати відповідні ключі і завантажити достатню кількість додатків, можна отримувати 200-250 $ щодня. Завжди потрібно аналізувати топи та тренди, збирати ключі, але в даних реаліях органічний розмах є хорошим доповненням арбітражу.

Які вертикалі брати? Для “Сірого” підходу – сервіс знайомств. Азартні ігри швидше всіх блокуються і найчастіше не отримують ключі, бо не проходять модерацію.

На чому заробляють в “білих” додатках? Який функціонал?
Основні види – підписки або вбудовані покупки. Створюється простий додаток або купується готовий шаблон. Після інтеграції підписки з безкоштовним пробним періодом, концентруємося на трафіку. Як функціонал можна взяти готовий шаблон підходящої утиліти, це може бути спортивний трекер, підрахунок калорій або ще щось. У першій версії підписки не буде, потім додаток оновиться вже з підпискою. Google зобов’язує підключення підписки, але якщо не поставити – вийде сіра підписка. Через це додаток можуть заблокувати, але ризики і прибуток ми згадали више. Також рекомендується ставити блоки AdMob’а для додаткової монетизації.