Але на щастя, видаляти їх не обов’язково

Голландська компанія ThreatFabric, що спеціалізується на мобільній безпеці розповіла про нову шкідливу програму, націлену на пристрої з операційною системою Android.

Вірус названий BlackRock вражає своїм розмахом – він ставить під загрозу 337 ​​додатків для Android, надаючи широкі можливості по крадіжці даних, включаючи логіни, паролі та платіжну інформацію.

Серед цих додатків такі як PayPal, Gmail, Yahoo Mail, Uber, Netflix, eBay, Amazon, Telegram, WhatsApp, Twitter, Snapchat, Skype, Instagram, Facebook, YouTube, Reddit, TikTok, Tumblr, Pinterest, Tinder , Grindr і навіть фірмовий додаток магазину Google Play Store.

На щастя, це не робить самі додатки шкідливими і користувачам зовсім не обов’язково їх видаляти, якщо вони встановлені з офіційних джерел.

BlackRock можна віднести до класу банківських троянів. Він успадкував частину коду від віруса-трояна Xerxes. При цьому він не обмежується однією лише фінансовою сферою, а орієнтований на різні «корисні» та поширені додатки – соціальні мережі, месенджери, магазини, фоторедактори, таксі, пошта та інші.

Троян маскується під пакет оновлень Google Update на сторонніх веб-сторінках, а в офіційному Google Play Store він поки не був помічений .