Оакленд, штат Каліфорнія (Reuters) – Alphabet Inc (GOOGL.O) Google записує, що люди роблять у тисячах мобільних додатків, навіть якщо вони дотримуються рекомендованих налаштувань компанії щодо припинення такого моніторингу.

 

Позов про конфіденційність даних – другий, поданий за стільки місяців проти Google юридичною фірмою Boies Schiller Flexner від імені кількох споживачів. Клієнти фірми також включили конкурентів Google, таких як Facebook Inc (FB.O) та Oracle Corp (ORCL.N). Google не одразу відповів на запит про коментар щодо подання.

Нова скарга в окружному суді США в Сан-Хосе звинувачує Google у порушенні федерального закону про прослуховування та закону про конфіденційність Каліфорнії, здійснюючи реєстрацію того, що користувачі переглядають у новинах та інших видах програм, незважаючи на те, що вони вимкнули “Активність в Інтернеті та додатках” “Відстеження в налаштуваннях акаунта Google.

У позові стверджується, що збір даних відбувається через Firebase Google – набір програмного забезпечення, популярного серед виробників додатків для зберігання даних, доставки сповіщень та оголошень, відстеження глюків і кліків. Firebase, як правило, працює в додатках, непомітно для споживачів.

 

“Навіть коли споживачі виконують власні вказівки Google і вимикають функцію” Веб-діяльність та додатки “в” Політиці конфіденційності “, Google все ж продовжує моніторинг користування додатками, переглядати комунікації та особисту інформацію”, – йдеться в позові. Google використовує деякі дані Firebase для вдосконалення своїх продуктів та персоналізації реклами та іншого вмісту для споживачів, згідно позову.

У березні агентство Reuters повідомляло, що американські слідчі з питань антимонопольного дослідження розслідують, чи Google незаконно задушив конкуренцію в рекламі та іншому бізнесі, фактично зробивши Firebase неминучим. У своїй справі минулого місяця Boies Schiller Flexner звинувачував Google у тому, що він неправдиво записував активність користувачів браузера Chrome, навіть коли вони активували те, що Google називає режимом інкогніто. Google заявив, що буде боротися з позовом.