Вступ

Дослідження показує , що пандемія поставила в центрі уваги цифровий характер, і бізнес зараз робить стратегічні інвестиції, щоб залишатися на плаву в бурхливому ландшафті. Обслуговування клієнтів буде ключовим бенефіціаром цих інвестицій, тому що бренди в усіх галузях зараз вживають заходів для того, щоб їхні подорожі клієнтів були максимально безпроблемними.

У прагненні зробити взаємодію з клієнтами більш значущою та персоналізованою, прогресивні веб-додатки (PWA) з’явилися як ключова технологія, яка принесла трансформаційні зміни. Ті, хто зробив крок до використання PWA, обов’язково відмежують себе від решти – але що таке PWA та як вони змінять комерційний ландшафт?

 

PWA в двох словах

Реальність полягає в тому, що втома від програм існує. Споживачі не хочуть завантажувати та встановлювати незліченну кількість програм на свої мобільні пристрої- більшість завантажень зараз припадають на нові пристрої або передбачають відновлення наявних програм користувача. Вони виступають як ліки від цієї втоми.

Оголошені ще у 2015 році як “код, що поєднує в собі найкраще з Інтернету та  програм”, PWA є по суті високоефективними та надзвичайно чуйними веб-сайтами. PWA здатні охопити кого завгодно, де завгодно, на будь-якому пристрої і з єдиною базою кодів. Вони заробили репутацію за надійність, поширеність та інтегрованість – ось ці три елементи, роблять їх такими близькими до звичайних програм.

 

Інша сторона медалі

Однак PWA – це не просто сучасні веб-програми. Як веб-додаток, вони можуть використовуватися в багатоканальному ландшафті. Вони змінять взаємодію споживачів з брендами в Інтернеті, їх мобільними пристроями, планшетами, настільними комп’ютерами та всіма іншими каналами електронної комерції, які ми використовуємо.

 

Чому варто звернути увагу

Однією з найпомітніших переваг PWA є відсутність їхньої опори на сторонній арбітраж. Замість того, щоб покладатися на дані Apple, Google чи Microsoft, розробники і користувач можуть публікувати будь-що. Але поза цим є загальні характеристики та переваги, завдяки яким вони значно перевершують звичні програми.

 

Створюються PWA за допомогою універсальних веб-мов, таких як HTML, CSS та JavaScript. Це означає, що вони можуть бути створені, запущені та підтримувані командами розробників, а після запуску вони працюватимуть усюди та де завгодно, будь то на Android, iOS або настільних комп’ютерах.

 

Окрім того, наявність процесів кешування також означають, що PWA можуть досягти надзвичайно швидкого завантаження, а це в свою чергу корисно в електронному комерційному просторі, враховуючи зв’язок між часом завантаження сторінки та конверсією клієнтів.

Але, мабуть, найбільшим розширенням UX PWA є його здатність залучати клієнтів за допомогою push-повідомлень – хоча вони вже доступні у власних додатках, це означає, що їх тепер можна задіяти на всіх пристроях.

 

Зважаючи на всі зміни, які PWA мають принести в бізнес, це не означає, що вони не мають своїх недоліків. Існують різні виклики щодо розгортання, що стримують їх широке прийняття.

Бренди, як правило, вкладають велику суму грошей у складні та давно затверджені типи додатків, і тому можна зробити значну віддачу, щоб зробити цей крок. Крім того, в галузі є такі, хто каже, що UX ще не наздогнало звичну програму – PWA втрачають деякі основні функції, такі як доступ до файлової системи, і не весь досвід користувачів добре працює в браузері.

 

Зробити хід

PWA ще знаходяться в стані вдосконалення, і спільнота розробників, схоже, вагається просунути ці технології до наступного рівня. Поки технологія існує, цифровим “піонерам” треба зробити перший крок і перенести архітектуру PWA в мейнстрім.

Але шлях до цієї мети передбачає, що бренди реалізують потенціал PWA та перероблять свої майбутні мобільні стратегії. Компанії повинні мати чітке уявлення про те, чого вони хочуть досягти з їх допомогою, де вона вписується в більше всього, а також, яку саме проблему може вирішити розробка PWA. Здійснення цього кроку вимагатиме амбіцій та чіткого визначення напрямків розробки.