Вступ

ANDROID І IOS постійно розвиваються, щоб більш ефективно захищати вашу конфіденційність, але це не означає, що трохи допомоги не завадить. Тут ми зібрали 5 чудових додатків безпеки для вашого телефону, уникаючи стандартних антивірусних та VPN-опцій, щоб донести до вашої уваги деякі менш відомі утиліти, які дійсно можуть захистити ваш телефон.

До речі, нам відомо, що цей список трохи переважує у бік Android-девайсів, але це пов’язано з природою Android та iOS. Apple не надає доступ стороннім програмам (завантажені не з App Store) до своїх пристроїв таким чином гарантуючи користувачам безпеку, в той час як Google не бере такої відповідальності за пристрої на своїй платформі. Саме тому додатки безпеки не такі поширені на IOS, але й не зовсім неіснуючі, як показано нижче. 

 

    

Access Dots

Access Dots додає нову функцію для iPhone, яка показує екранне попередження, якщо програма намагається використовувати камеру або мікрофон вашого пристрою – як і активний індикатор, який може бути поруч із веб-камерою вашого ноутбука. Access Dots приносить той самий функціонал і на Android, швидко та легко.

Додаток не складний, але неймовірно корисний: на панелі стану ви побачите індикатор, якщо програма таємно включила камеру чи мікрофон.

Jumbo

Налаштування конфіденційності соціальних мереж важко зрозуміти і постійно змінюватися – але Jumbo може зробити за вас важку роботу, коли потрібно переконатися, що ви не надаєте більше інформації про себе, ніж хотілося б. Також може допомогти вам заблокувати свої соціальні акаунти.

 

Додаток підключається безпосередньо до ваших онлайн-акаунтів, щоб пропонувати різноманітні корисні послуги: автоматично видаляти старі твіти, зупиняти Google від збирання інформації про вас, обмеження персоналізації реклами у Facebook та багато іншого. Просто майте на увазі, що будь-які дані,  резервну копію яких ви створили чи видалили за допомогою Jumbo, потім блокуються у програмі, і сервіс не експотрує  їх для використання в інших додатках.

 

GlassWire

GlassWire уважно стежить за використанням даних програмами. Тепер ви можете побачити які програми на вашому смартфоні використовують найбільше даних, отримувати миттєві сповіщення, коли новий додаток починає спілкуватися з Інтернетом, і більше.

 

Якщо ви турбуєтесь про використання свого тарифного плану, поки ви не перебуваєте вдома на Wi-Fi мережі, або хочете переконатися, що певні додатки не надсилають дані, коли не повинні, GlassWire може допомогти. У додатку також є вбудований брандмауер.

 

Fing

Чи всі пристрої у вашій домашній мережі ваші? Невпевнені чи сусіди також використовують вашу мережу? Fing може точно вказати, що саме відбувається у вашій мережі в будь-який момент часу, що корисно для усунення несправностей, а також для захисту домашнього Wi-Fi.

 

Також Fing перевірить швидкість вашого веб-зв’язку, спробує знайти приховані камери у вашому готельному номері, попередить про відключення Інтернету, розповість про нові пристрої, що підключаються до вашої мережі, тощо.

 

Norton App Lock

Блокування програми паролем додає рівень безпеки поза звичайним паролем телефону, що дуже зручно, якщо ви ділитесь своїм пристроєм з колегою, партнером чи малим родичем – вони ефективно запечатують частину вашого телефону .

 

Norton App Lock – простий у використанні та абсолютно безкоштовний. Підтримує PIN-коди, паролі та шаблони для розблокування програм.