Друзі, якщо відео про ваш продукт або послугу ще немає на YouTube, то ми радимо уважно вивчити це питання і – якщо вас переконають наші аргументи – ми допоможемо вам зробити канал за всіма законами жанру.

YouTube – відеохостинг з функціями соціальної мережі. За кількістю відвідувань він займає друге місце серед найбільш активних платформ. При цьому цінність відеоконтенту на YouTube з часом лише зростає. Опубліковане відео легко знайти за ключовими словами або тегами через тиждень, місяць або навіть рік. Які переваги отримує бізнес, вибираючи YouTube в якості каналу комунікації з аудиторією?

 

Коли відео публікуються за принципом «аби були», є ризик створення антиреклами бренду. Непослідовні повідомлення про компанію плутають глядачів, оскільки в кожному відео компанії найважливіше це – сенс. Тому завжди складайте покроковий план.

 

Визначте мету

Ще до створення YouTube-каналу для бізнесу визначте мету, наприклад:

  • підвищення впізнаваності бренду;
  • формування лояльності споживачів;
  • збільшення числа потенційних клієнтів;
  • збільшення трафіку на сайті компанії;
  • поліпшення продажів.

Встановлення мети визначає вибір формату і змісту відео. Кожен ролик має прямо або безпосередньо вирішувати поставлену задачу. Ви можете вибрати відразу кілька цілей, розвиваючи їх додатково. Але основну мету вибирайте одну.

 

Складіть портрет цільової аудиторії

Наступним кроком визначте свою аудиторію. Максимально точно уявіть образ потенційного клієнта: стать, вікову категорію, статус, рівень освіти; місце роботи і проживання; обсяг доходів; захоплення, інтереси, спосіб життя; проблеми і т. д.

Всі відео необхідно створювати, виходячи з інтересів споживачів. Звичайно, в процесі опрацювання цільової аудиторії ви не врахуєте все. Згодом образ клієнта буде доповнюватися. Можливо, складеться кілька груп потенційних покупців. Але головне – відсіяти тих, кому не цікавий продукт і тим самим випередити зайві витрати на просування.

 

Створіть контент-план

Після визначення мети і цільової аудиторії виберіть основну тематику. Хоча відеоканал створюється для розкрутки бізнесу, не знімайте відео тільки про продукти. Треба керуватися інтересами потенційних клієнтів при підборі тем. “Продуктові” відео повинні складати не більше половини контенту. Продумавши концепцію майбутнього бізнес-каналу, переходите до створення контент-плану.

 

Визначте оптимальні теми і формати відео, розрахуйте необхідні ресурси (фінансові, технічні, робочі) і встановіть терміни створення контенту.

Щоб YouTube став потужним інструментом просування вашого бізнесу, врахуйте кілька важливих рекомендацій.

 

Використовуйте «заклик до дії»

Кожне відео повинно підштовхувати до якоїсь дії. Дією не обов’язково має виступати покупка товарів. Наприклад, просите залишити коментарі, оцінити відео, поділитися їм з друзями, підписатися на канал або подивитися інші відео. Закликом може виступати запрошення до відвідування сайту компанії або офлайн-магазину.

 

Основна мета будь-якого заклику до дії – популяризація бренду, залучення уваги до продукту, збільшення охоплення аудиторії.

 

Керуйте зворотним зв’язком

Перевага YouTube для розвитку бізнесу обумовлена інтерактивністю хостингу, що дозволяє отримати зворотній зв’язок з клієнтами. Вона допомагає виявити власні плюси і мінуси, своєчасно вирішити проблеми, підвищити лояльність покупців.

 

Намагайтеся відповідати на коментарі під відео, демонструючи «відкритість» бренду. По можливості оперативно вирішувати заявлені проблеми клієнтів. Врахуйте, що коментарі бувають негативними: не видаляйте їх відразу, постарайтеся знайти адекватну відповідь. Це покаже глядачам, що компанію турбує репутація і вона не намагається створити “дружний” образ.

 

Просувайте відео по максимуму

Без додаткового просування кількість переглядів обмежена числом підписників. Для розвитку каналу необхідно постійно залучати нових глядачів:

  1. Оптимізуйте ролики. Включіть в опис відео ключові слова, використовуйте теги. Якщо по популярному запиту в Google ваше відео буде займати лідируючі позиції, ви отримаєте трафік з пошуку. Правильно оформлюйте канал, плейлисти, відеоролики, враховуйте довжину заголовків і описів, використовуйте привабливі превью: це допоможе потрапити в рекомендовані відео і топ-позицій видачі YouTube.
  2. Не забувайте про рекламу. Розміщуйте відео на сайтах і сторінках компанії в соціальних мережах. Чим більше людей побачать ваші ролики, тим більше число потенційних клієнтів.
  3. Залучайте глядачів за допомогою таргетированной реклами. Показ рекламних оголошень цільовій аудиторії дозволить залучити потенційних клієнтів. Скористайтеся автоматизованими інструментами по налаштуванню і управлінню “цільовою рекламою”, щоб заощадити час і гроші.