Частина 1

Існує думка, що сама наявність сайту гарантує продажу товарів або послуг, але, на жаль, це не так. Один лише факт існування у компанії онлайн-ресурсу дає лише представництво в інтернеті. Що теж чимало, але не досить для веб-продажу товару або послуги. Потрібна мотивація, щоб користувачі охоче погоджувалися на ваше пропозиції і набували продукт знову і знову. Почнемо з очевидного, але необхідного для успішних продажів за допомогою сайту, а закінчимо гачками і магнітами для поліпшення конверсії, що і веде до відчутного зростання прибутку. Отже, кожному комерційному сайту необхідно

1. Чітка інформація в шапці профілю

Часто під логотипом пишуть якийсь слоган. Він може бути цілком цікавим з красивою римою, але мало розповість про вас користувачеві. Будьте прагматичні – напишіть чітко і зрозуміло про те, чим займаєтеся, що пропонуєте. Що простіше, то краще.

 

2. Всі види контактів

Нехай у користувача буде можливість вибрати звичний для себе. Це може бути окрема сторінка або вся контактна інформація розміститься в хедері – головне, щоб її було видно або легко знайти. І надайте користувачеві все багатство і різноманітність сучасних способів зв’язку: електронна пошта, номери телефонів, соцмережі, месенджери, фізичні адреси офісів.

 

3. Інтуїтивно зрозуміла навігація по сайту

Не змушуйте користувача думати зайвий раз. Нехай його основною думкою буде придбання вашого товару або замовлення послуги протягом усього взаємодії з сайтом. Якщо потенційний покупець буде мучитися в пошуках якоїсь сторінки або продукту – він піде на інший, більш зручний веб-ресурс.

 

4. Заклики до дії

Відвідувач прочитав інформацію про вашу компанію або про продукт, а далі що? У нього повинна бути чітка інструкція про наступні активні дії: зателефонуйте нам, замовте, напишіть, виберіть і так далі.

 

5. Ніякої води

Тільки чіткі описи, характеристики, факти Потенційному клієнтові повинно бути ясно, що ви пропонуєте. Використовуйте конкретні описи товарів або послуг. Не потрібні ніякі розпливчасті туманні або нудотні фрази – минуле століття.

 

6. Оптимізовані заголовки на цільових сторінках

Оптимізований заголовок – назва, яка містить ключові слова. Саме останні вводять в пошуці, щоб знайти необхідний продукт, місце або щось ще. Потенційний покупець зобов’язаний побачити рішення своєї проблеми в заголовку.

 

7. Замовлення зворотного дзвінка

Зручна функція для користувачів: людині не потрібно дзвонити самостійно, а лише залишити свій номер. Такий віджет забезпечує вам додатковий потік лідів.

 

8. Інтерактивна підтримка

Відвідувачі позитивно реагують на наявність онлайн-помічника на сайті. Це дійсно зручно, коли можна поставити запитання оператору, а може і чат-боту, без необхідності телефонувати. Він допоможе з оформленням замовлення або вибором товару \ послуги в реальному часі.

 

9. Контрастні кнопки-заклику

Один з найважливіших елементів комерційного сайту – кнопка-заклик. Потрібно, щоб вона не зливалася з іншим візуалом інтернет-ресурсу – а була не просто контрастною, а чіпляла погляд. Але і не одним кольором потрібно привертати увагу потенційного клієнта: додайте текстового різноманітності замість банального «купити».

 

10. Короткі форми зворотного зв’язку

Для поліпшення конверсії і зростання продажів форми зворотного зв’язку краще зробити максимально простими з невеликою кількістю полів. Запитуйте мінімум даних, що для оформлення замовлення, що для підписки.

 

11. Привабливий зовнішній вигляд сайту дуже важливий

У фізичних магазинах увагу людини привертає упаковка або обгортка, початкову довіру формує вона ж. Привабливий, акуратний і сучасний дизайн сайту – це обкладинка вашого бізнесу.

 

12. Програма лояльності

Вам потрібна не разова покупка, а щоб клієнти ставали постійними, вірно? Тоді розвивайте програму лояльності, систему яка спонукає повертатися до вас і замовляти товари або послуги ще й ще. Це дасть покупцеві відчуття важливості, унікальності, а вам багато ключових споживачів.

 

13. Відгуки та рекомендації

Демонструйте потенційним клієнтам щасливих людей, які вже мали удачу взаємодії з вашою компанією. Це підвищує довіру.

 

14. Перевіряйте статистику

Особливу увагу приділяйте сторінок, з яких найчастіше йдуть відвідувачі вашого сайту. Саме там чогось не вистачає, щоб потенційний клієнт продовжив шлях до постійного. Перевірте особисто цю сторінку, зробіть A / B-тест.

 

15. Навчайте потенційного клієнта за допомогою блогу

Ви і ваша команда співробітників володіє знаннями і навичками взаємодії з товаром або послугою. Щоб продукт став ще більш бажаним, затребуваним і популярним розкажіть більше про нього в своєму блозі. Допоможіть потенційному клієнту розібратися в особливостях продукту, в його тонкощах. Розширте уявлення про користь товару або послуги за допомогою цікавих і інформативних статей, інфографіки або відео.