Позитивні зміни все ж йдуть

Минулого року, в рамках проекту “Google Strobe“, компанія впровадила нові правила, які спонукають розширення Chrome потребувати лише такі дозволи, що необхідні для реалізації їхніх функцій.

Зараз Google ще більше посилює безпеку розширень за допомогою нових правил, які вимагають від розробників розкриття їх політики збору даних.

 

Якщо детальніше

Починаючи з січня 2021 року, розширення у Веб-магазині Chrome обмежуватимуть можливості розробників розширень щодо збору даних. Нова політика також вимагатиме від розробників засвідчити свої практики використання даних та відображати цю інформацію у Веб-магазині Chrome. 

 

Google має чотири нових правил щодо того, що розробники можуть робити із зібраними даними, :

  • Забезпечення того, що використання або передача даних користувача є основною вигодою для  нього.
  • Продаж користувацьких даних ніколи не дозволяється. Google не продає дані користувачів, і розробники розширень також не можуть цього робити.
  • Заборона використання або передачі даних користувачів для персоналізованої реклами.
  • Заборона використання або передачі даних користувачів для отримання кредитоспроможності або будь-якої форми надання позики, а також посередникам даних або іншим торговим посередникам.

Наслідки

Якщо розробник не надасть інформацію про конфіденційність до зазначеного вище терміну, на їх сторінці у Веб-магазині Chrome з’явиться попередження. Це сповіщення покаже користувачам, що розробник не дотримується нової політики Google.

Розробники, які хочуть взяти участь у нових практиках, повинні надати інформацію про використання даних у вкладці “конфіденційність” на своїй інформаційній панелі розробника.

 

Результат

Google заявили, що нові правила є частиною набагато більшої ініціативи щодо захисту користувачів та їх даних. У результаті вони полегшать завантаження нових розширень Chrome, шляхом збільшення довіри до розробника.

Тільки цього року пошуковий гігант видалив понад 70 розширень Chrome, які відстежували дані користувачів та їх історію перегляду. Тому єдиний спосіб надати користувачам набагато безпечніший досвід користування – напряму просити від розробників максимальної прозорості щодо їх намірів.